Kestvus: 1 – 1,5 h
Hind: 55 eur
Lohesurf on spordiala, kus edasiliikumiseks kasutatakse suurt tuulelohe. Liikuda saab vees veelaua ja lohega, lumel lumelaua või suuskade ja lohega ning maal maalaua ja lohega.
Luues kujuteldamatuid elamusi nii maas, veel kui õhus, on lohesurfist saanud üks populaarsemaid vaba aja veetmise võimalusi kogu maailmas.
Kui veel kümme aastat tagasi, oli lohesurf tõsine ekstreemspordiala ja peamiselt meeste pärusmaa, siis tänaseseks on lohed muudetud nii lihtsalt käsiteldavaks, et peale mõnetunnist koolitust, saavad sellega hakkama kõik. Näiteks on senini meie treeneritel olnud kõige noorem õpilane on 8-aastane ja kõige vanem 67-aastane härra.
Lohesurfi sissejuhataval koolitusel õpetavad Rahvusvahelise Lohesurfi Organisatsiooni poolt litsentseeritud treenerid kuidas vältida ohtlikke olukordi, valida õiget varustust ning hinnata ilmastikuolusid. Õpetatakse lohe kokkuseadmist ning viise, kuidas lohe ja laud tuule abil liikuma saada.
Praktiliseks osaks on treeninglohe lennutamine rannal. Sissejuhatavas koolituses tehakse selgeks põhitõed, olgu Su edasisteks eesmärkideks aastaringselt Eestis surfamine või väikese ekstreemsuse nautimine võõramaa troopilistes tingimustes – kõige olulisem, lohe turvaline käsitlemine saab omandatud!
Lohesurfi sissejuhatav koolitus on mõnus nii neile, kel kindel soov tulevikus lohesurfi harrastada, kui ka neile, kes lihtsalt pere, sõprade või kolleegidega koos midagi lõbusat ning veidi ekstreemsemat ette tahavad võtta.